Domov U Anežky

středisko Benátky nad Jizerou 

 

certifikace.gif


V říjnu 2017 se Domov U Anežky, středisko Benátky nad Jizerou, stal hrdým certifikovaným držitelem Ceny kvality a to s nejvyšším možným počtem hvězd pěti!

 

značka kvality.png

 

Toto ocenění námi poskytované sociální služby nás velice těší a zároveň celý náš kolektiv velmi zavazuje pro další dny, měsíce a roky v nastaveném standardu poskytované nepřetržité péče.

Domov U Anežky byl postaven ve městě Benátky nad Jizerou v roce 2002, zřizovatelem je Středočeský kraj, budova je města Benátky nad Jizerou a my jsme zde v nájmu.

Domov U Anežky disponuje 19 jednolůžkovými a 23 dvoulůžkovými pokoji, v celkové kapacitě pro 65 klientů. Jednotlivé pokoje jsou prostorné, prosluněné, s vlastním WC a koupelnou, nechybí lednice či televizor, rádio. Samozřejmostí jsou v případě zájmu  vlastní elektrospotřebiče klientů. Pokoje jsou vybaveny elektronicky nastavitelnou postelí s antidekubitní matrací, nočním stolkem, židlí či křeslem, poličkami a skříněmi, v chodbě jsou další prostory na uskladnění prádla spolu s věšáky a botníkem.

Také se u nás výborně vaří! K co možná nejvyšší spokojenosti klientů jsou ve většině měsíců umožněny výběry stravy – ať již z obědů či večeří. Poskytujeme stravu diabetickou či vegetariánskou. Rovněž nabízíme i různé úpravy u nás vařené a podávané stravy např. stravu krájenou, mixovanou, nutridrinky, apod. Každý klient má možnost kdykoliv a v neomezeném množství si vybrat z osmi nápojů (nápoje teplé či studené, dia nápoje, nápoje s příchutí či čistou vodu).

Tak jak je zajištěna strava vlastní kuchyní a podává se domácí strava, tak i prádlo se pere v naší prádelně, každodenní úklid provádí rovněž naši zaměstnanci. 

V zařízení je v průběhu pracovního týdne možnost rehabilitace, pravidelně dochází jak smluvní lékař praktický, tak i různí lékaři specialisté např. rehabilitační lékař, psychiatr, specialista ORL. 

V našem Domově se nabízí také různé možnosti využití volného času. Klienti si obzvlášť oblíbili francouzskou kavárnu či kurzy keramiky. Pana Dr. Veletu, který k nám periodicky dochází na taneční kurzy pro seniory, přímo milují J Každý měsíc pořádáme zábavu s živou či reprodukovanou hudbou, každý týden je možnost jet na krátký výlet do okolí Domova, rovněž se účastníme akcí v okolních Domovech pro seniory (Lysá nad Labem, Český Brod, Mnichovo Hradiště, Městské centrum komplexní péče v Benátkách apod.). V rámci týdenního programu je možnost si jít protáhnout tělo na cvičení, přečíst knihu či poslechnout audioknihu v knihovně, využít PC koutek a wifi zdarma, navštívit salonek a objednat si pedikúru, manikúru či služby kadeřníka, využít tělocvičnu či jen tak posedět s ostatními u rybiček, papouška. Pravidelně je prováděna i canisterapie, muzikoterapie, bazální stimulace a začneme i s artterapii. 

Těšíme se na Vás, milí klienti!

 

 

 

podzim4.jpg

M o t t o

Komukoli prospěti můžeš,
pomáhej rád,
možno–li pak celému světu.
Sloužiti a prospívati jest
vlastností povah vznešených.

J. A. Komenský

 Foto podzim2.jpg

 

Verze
pro
slabozraké

 

 logo_stredoceskeho_kraje2[1].jpg

Realizace všech našich plánů závisí na finančních možnostech rozpočtu, dotacích a sponzorských darech. Pokud nás chcete v našem každodenním snažení podpořit, zřídili jsme účet v bance: č. účtu 10336181/0100. Za jakýkoli finanční dar velice děkujeme.

IČO: 00874736

Zápis v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl Pr, vložka 873

Foto podzim1.jpg 

clen_certifikace.gif